Tajemny kod pewności siebie – Claire Shipman i Katty Kay.

8 września 2019

„Pewna siebie dziewczyna” przepisem na sukces?

Claire Shipman i Katty Kay to autorki książki „Pewna siebie dziewczyna. Jak mądrze ryzykować, akceptować porażki i być szczęśliwie niedoskonałą”. Książki z premierą wyznaczoną na drugiego października 2019 roku tłumaczenia Hanny Pasierskiej. Sami wiemy najlepiej, że pewność siebie otwiera wiele drzwi w naszym życiu. Niejednokrotnie zastanawiamy się również, jak osiągnąć stan spokoju i akceptacji samym ze sobą. Jakkolwiek może to brzmieć, najważniejsze to kochać samego siebie – bo dopiero gdy wierzymy we własne możliwości, możemy dać z siebie to tak zwane „sto procent”.

A przepisem na osiągnięcie pokoju samemu ze sobą jest… Zacząć jak najwcześniej! Dlatego autorki Claire Shipman i Katty Kay kierują swoją książkę w formie poradnika również w stronę nastolatek.  W dzisiejszych czasach działanie wymaga od nas wiele odwagi i samozaparcia – boimy się porażki, opinii innych ludzi. Najlepsza jest forma: humorystyczna i pełna ciekawych historii, przykładów i anegdot, które sprawiają, że każda strona jest ogromnym „haczykiem” na naszą uwagę. Opinie wielu kobiet udzielających się publicznie (doradczyń edukacyjnych, kobiet-sportowców) mówią same za siebie, chwaląc poradnik za jego umiejętność nauczenia młodych dziewczyn i kobiet, jak zaakceptować siebie, jak „być sobą” i dążyć do spełnienia swoich marzeń.

Ważnym aspektem książki jest również akceptacja własnych błędów, chęć ich naprawy bez szkodzącej nam zbyt surowej samokrytyki.

 

Trochę o autorkach.

Claire Shipman to dziennikarka, żurnalistka. Przed powrotem do pisania udzielała się w Good Morning America i innych programów ABC News. Za swoje zasługi otrzymała nagrody takie jak Peabody Award, DuPont Award, a nawet Emmy Award w 1989 roku. Urodzona czwartego października 1962 roku, a wraz z Katty Kay napisały trzy bestsellery Nowego Jorku:

 

– „The Confidence”

– „The Confidence for Girls”

– „Womenecocomics”

Katty Kay natomiast, urodzona czternastego listopada 1964 roku to reporterka o brytyjskim pochodzeniu, głównie prezentująca w amerykańskim BBC World News America. Jako współautorka książek wraz z Claire Shipman odgrywa ważną rolę w dorastaniu młodych dziewcząt, które sięgają po ich aktualnie najpopularniejszą pozycję „Pewna siebie dziewczyna”. Odgrywa bardzo ważną rolę w fundacji International Women’s Media Foundation, która ma na celu „wniesienie” kobiet na wyższe szczeble w mediach. Przeszła przez wiele karier zawodowych, zdobywając doświadczenie nie tylko związane z pracą, ale również w temacie samorozwoju, które wraz z Claire Shipman mogła przelać na strony ich wspólnego utworu.

 

Kategoria Książki #książki dla kobiet